Styczeń 12, 2018 Zdrowie 0

Każda matka wie, co znaczy strach o swoje dziecko. Ba! Ten strach się nigdy nie kończy, nawet jeśli dziecko dorasta, zakłada swoją rodzinę, to troska ta i tak się nie kończy. Dlatego, gdy szkolna pielęgniarka powiedziała mi, że moje dziecko – co prawda prawie osiemnastoletnie – powinno iść do kardiologa, spanikowałam.

Bydgoszcz: Gdzie rzetelnie wykonują badanie serca?

rzetelne badania echa serca w bydgoszczyMichał, mój syn, powiedział mi, żebym się nie martwiła, bo to co wyczuła pielęgniarka w jego rytmie serca to efekt treningu. Absolutnie go nie słuchałam, tylko tak jak kazała pielęgniarka poszukałam rzetelne badania echa serca w bydgoszczy i od razu kardiologa. Echo serca nie jest badaniem ani mało popularnym, ani inwazyjnym, a mimo to i tak byłam mocno niespokojna. Gdzieś w internecie znalazłam dwie przychodnie, kilku lekarzy przyjmujących prywatnie, ale nic mi to nie mówiło. Nikt u nas w rodzinie nie miał wcześniej problemów z sercem. Ja sama miałam echo, ale kilkanaście lat temu. W końcu poczytałam bydgoskie fora i tam znalazłam polecany gabinet. Cena nie grała roli, badanie miało być rzetelne i pewne. Kilka dni później osiągnęłam upragnioną ulgę. Lekarz potwierdził to, co powiedział Michał. Jego serce było zdrowe, ale miał tzw. serce sportowca, powiększone, dużo pracujące, efekt jego przez chwilę niestabilnej pracy to nadwyrężenie dużym wysiłkiem fizycznym. Jednak i tak uważam, że reakcja pielęgniarki była jak najbardziej na miejscu. Echo było potrzebne po to, bym wiedziała, że wszystko jest dobrze, a mój syn, by nie przesadzał z ćwiczeniami.

Cieszę się, że Michał tak bardzo lubi sport. Jest to na pewno lepsze niż fascynacja używkami. Zresztą, szanuje jego wybory, tym bardziej, że jest już prawie dorosły. Wiem, że jest mądrym dzieckiem i ufam mu. Jednak czasem włącza mi się czarnowidztwo, nad którym muszę się nauczyć panować. Przecież życie potrafi być naprawdę piękne.