Każdy z nas chce mieć ładny ogród aby wyjść i na dworze odpocząć od pracy i codziennego pędu. Jednak aby mieć ładny ogród, trzeba nie lada pracy w niego włożyć i trochę poświęcić na to, aby nasz ogród podziwiali wszyscy i żebyśmy my byli zadowoleni.

Jak działają nawozy humusowe?

nawóz humusowyŻadne kwiaty nie rozwiną się w pełni i nie przetrwają trudnych warunków zarówno pogodowych jak i innych, które stają im na drodze, na przykład chwasty czy brak słońca. Potrzeba im trochę pomóc, a czemu by tego nie zrobić jeśli mamy taką możliwość. Jedną z nich jest nawóz humusowy, którego działanie jest niezastąpione w pomocy naszym kwiatom, drzewom i krzewom w pełnym rozwoju i szybkim wzroście oraz kwitnieniu. Hummus, czyli inaczej próchnica, są to organiczne szczątki, które są nagromadzone w glebie. Jego zawartość w glebie jest jedną z najważniejszych kwestii, która wpływa na prawidłowy wzrost i rozwój, oraz jakość i wielkość plonów. Pomocny jest nie tylko w ogrodach ale również na naszych warzywnikach. Jak ważne jest humus przekonał się każdy, kto już go stosował i doczekał się efektów. Jest przydatny przede wszystkim wtedy, kiedy nawozimy glebę, ponieważ po pewnym czasie stosowania dużej ilości nawozów, gleba staje się uboższa w składniki pokarmowe. W wyniku tego nie mamy już takich plonów jak na początku. Przy stosowaniu nawozów humusowych możemy przeciwdziałać ubożeniu gleby i nadal zbierać wysokie plony. Struktura gleby poprawia się i to nie tylko na chwilę ale na kolejne lata uprawy gleby.

Bez odpowiedniej ilości składników pokarmowych nie tylko rośliny nie kwitną i się nie rozwijają, ale giną też pożyteczne mikroorganizmy z gleby. Takie środowisko z czasem staje się wręcz toksyczne dla naszych roślin, dlatego koniecznie trzeba temu przeciwdziałać.