Wyścig Tour de Pologne powstał w latach 1928 -1939, wtedy wyruszyło na dystans 1491 kilometrów 71 kolarzy. Największe wydarzenie międzywojennej Polski, Przebiegał przez takie miasta jak min. Rzeszów, Kraków, Poznań.

Zakładanie ogrodów obok wyścigu?

zakładanie ogrodów w PoznaniuWyścig wygrał zawodnik z Bydgoszczy, który zwyciężył w największej ilości etapów. Kolarski peleton przejeżdżał przez centrum Polskich miast blisko siedziby firmy mającej w swoim obszarze zakres usług takich, jak: zakładanie ogrodów-poznań i projektowanie ogrodów. Nowoczesne ogrody projektowane przez Poznańskie firmy , na czas wyścigu nawiązują do tradycji. Przed droga wojną światową kolarze poruszali się ze średnia prędkością około 25 km/h. Co dzisiaj nie jest wielkim wyczynem, nawet dla amatorów kolarstwa. Jednak to wydarzenie integrowało ludzi i wzbudzało zainteresowanie wielu Poznaniaków, a wyścig mimo przebiegu na odcinkach liczących nawet 300 km, był trudny do pokonania. Tour de Pologne przeszedł do historii Polski i zapoczątkował nowy trend w sporcie. Zachęcił Poznaniaków do jeżdżenia po nowoczesnych ogrodach botanicznych i parkach całymi rodzinami, poprawiając kondycje i spędzając aktywnie czas z rodziną. W zeszłym roku wyścig przebiegł pod hasłem „Łączymy stolice”. Tym razem przebiegał na trasie z Stadionu Narodowego w Warszawie do rynku głównego w Krakowie, pomijając tym samym nowoczesny Poznań.

Wygraną zgarnął Hiszpan, który przez wiele znawców był uznany za jednego potencjalnego faworyta wyścigu. Trasa miała długość około 1000 km, a więc mniej niż kilkadziesiąt lat temu.

Kategorie: Ogrody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *