Agencja detektywistyczna potrzebowała przede wszystkim specjalistów do funkcjonowania na najwyższym poziomie, jednak nawet najlepsi agenci czasem nie dawali sobie rady bez użycia narzędzi. W sytuacjach w których fizyczna konfrontacja czy standardowe metody obserwacji zawodziły, wymagane było wykorzystanie wszelkich metod umożliwiających zakończenie prowadzonej sprawy.

Renomowany sklep ze sprzętem detektywistycznym

sklep detektywistycznyJednak takie wyposażenie nie było dostępne w żadnym sklepie do którego dostęp miałyby osoby nie posiadające licencji detektywistycznej. Każdy sklep detektywistyczny ze specjalistycznym sprzętem, takim jak dyktafony z podwyższoną czułością, podsłuchy telefoniczne czy nawet noktowizory lub wzmacniacze światła, wydawał taki sprzęt tylko po okazaniu stosownej licencji, zarówno detektywa, ale również odznaki policyjnej czy innego dokumentu, upoważniającego do użycia takiego wyposażenia. Znaczna część takich sklepów była wyposażona dość dobrze, bo w przeciwieństwie do niemal każdego innego rodzaju towaru, sprzęt detektywistyczny był jakościowo dość wysoko, a wybór wyposażenia zależał bardziej od wygody jego użytkowania, niż faktycznej jakości. Nawet jeśli w którymś ze sklepów nie można było znaleźć poszukiwanego wyposażenia, to zazwyczaj nie było większego problemu z jego sprowadzeniem, zwłaszcza że wielu producentów miało bardzo podobny asortyment.

Oczywiście, niektóre elementy wyposażenia można było bez problemu kupić nawet nie posiadając żadnej licencji, aczkolwiek były to głównie przedmioty użytkowe, takie jak standardowe dyktafony i kieszenie modularne, które nie wymagały pozwoleń. Warto również nadmienić iż sklepy te niemal nigdy nie prowadziły sprzedaży wysyłkowej czy internetowej, oczywiście ze względu na nałożone wymogi prawne.

Kategorie: Usługi