Razem ze szwagrem od dłuższego czasu wykańczaliśmy jego nowe mieszkanie. Nie chciał do tego zatrudniać fachowców, a uparł się, że wszystko jest w stanie zrobić sam – z moją pomocą. Wszystko miał gotowe i z dnia na dzień ta praca jakoś się toczyła. W końcu przeszliśmy do wykańczania ścian specjalnymi płytami i wtedy pan domu zorientował się, że nie ma do tego potrzebnych wkrętów.

Przykręcanie płyty kartonowo-gipsowej wkrętami

wkręty do płyt kartonowo gipsowychKiedy przeszliśmy w końcu do wykończenia wszystkich ścian płytami, to z jakiegoś bardzo niezrozumiałego dla mnie powodu szwagier nagle zaczął wypytywać mnie, gdzie mam odpowiednie do tego zadania wkręty. Nie uprzedzając mnie o tym uprzednio sam sobie postanowił, że to ja jestem odpowiedzialny za przygotowanie wszelkich wkrętów i śrub, które mogą się przydać w trakcie pracy. No cóż, uświadomiłem mu, że ich nie mam, a bez nich pracy nie dokończymy. Wkręty do płyt kartonowo gipsowych są potrzebne, żeby dobrze i bezpiecznie przymocować je do przygotowywanych ścian. W końcu, kiedy uświadomiłem mu, że nic o mojej roli nie wiedziałem, udaliśmy się do sklepu. Na szczęście mamy blisko taki punkt, gdzie tanio byliśmy w stanie kupić bardzo solidne wkręty. Wzięliśmy ich nawet więcej niż potrzeba, bo zawsze warto mieć takie rzeczy w domu, bo kiedy przyjdzie nieoczekiwanie potrzeba ich użycia, to wystarczy po nie sięgnąć, bez potrzeby wychodzenia do sklepu.

Kiedy już mieliśmy te wkręty to przykręcanie płyt było już tylko formalnością. Później już wszystko poszło z górki, a szwagier mógł się cieszyć z nowego mieszkania, a ja z w końcu skończonej pracy. Koniec końców warto jednak pamiętać o tym, by podchodząc do generalnego wykańczania mieszkania, mieć już przygotowane dosłownie wszystko, co się przyda do tej pracy.