W kuchni spędzamy część naszego dnia gotując, a niejednokrotnie podejmujemy w niej gości ciepłą herbatą i domowymi wypiekami. Warto zadbać, aby dobrze się prezentowała i jednocześnie była funkcjonalna. Zlewozmywak jest elementem wyposażenia kuchennego, który musi być przygotowany na intensywne użytkowanie przez wiele lat, ale nie oznacza to, że nie może być elegancki.

Zlewozmywak z wyższej półki

estetyczne zlewy kuchenne granitoweJeszcze kilkanaście lat temu praktycznie każdy zlew wyglądał tak samo: miał metaliczny pobłysk, zaokrąglone rogi komór i dopasowaną srebrną baterię. W niektórych wnętrzach prezentowały się względnie dobrze, na przykład jeśli płyta gazowa, lodówka i gałki do szuflad były w podobnym odcieniu. Jednak w większości pomieszczeń znacznie obniżały poziom wystroju i gryzły się z drewnianymi frontami szafek i blatami. Na szczęście na rynku pojawiły się o wiele bardziej estetyczne zlewy kuchenne granitowe. Wykonuje się je z kruszywa granitowego zmieszanego z żywicą, co nadaje im wyjątkowe właściwości. Między innymi są odporne na wysoką temperaturę, zarysowania i przebarwienia, bardzo wytrzymałe i twarde. Nie musimy się obawiać, że pozostanie w nich na stałe wgniecenie, jeśli przez przypadek zdarzy nam się upuścić garnek lub patelnię. Najczęściej dostępne modele są jednokomorowe, półtorakomorowe i dwukomorowe, ale producenci czasami wykonują też specjalne zlewy na wymiar. Możemy wybrać zlew granitowy w eleganckim czarnym kolorze albo postawić na jaśniejsze odcienie, takie jak szary, piaskowy i kremowy.

Wcale nie jest tak trudno stworzyć stylową kuchnię w naszym domu. Urządzając ją, powinniśmy zwrócić także uwagę na detale i mniejsze elementy wyposażenia. Granitowy zlewozmywak w stonowanym kolorze może stać się ozdobą naszego wnętrza, a przy tym będzie trwały i funkcjonalny.