Każdy z nas ma w domu okna, które trzeba systematycznie myć, aby wyglądały estetycznie. Używamy do tego płynu do mycia okien, wody i specjalnej szmatki. Zajmuje na to kilka minut, jednak gdyby tych okien było ze sto, to trzeba by było skorzystać z pomocy.

Jak się myje okna na dużych wysokościach?

mycie na wysokości - krakówWiększość okien myje się z pozycji osoby będącej w środku pomieszczenia, ponieważ można je otworzyć i wygodnie wyczyścić z każdej strony. Inaczej sprawa wygląda w wysokich biurowcach, szklanych obiektach czy nawet kiedy trzeba wyczyścić kolektory słoneczne. Samodzielne czyszczenie takich powierzchni nie wchodzi w grę, bo trzeba zamówić mycie na wysokości – Kraków jest miastem, w którym wiele firm zajmuje się takimi zleceniami. W zależności od rodzaju powierzchni szklanych i wysokości na jakiej się znajdują, firmy stosują różne rozwiązania. Mogą one korzystać ze specjalnych rusztowań umożliwiających przemieszczanie się pracowników w poziomie, uprzęży, na których zwisają z dachu lub specjalnych szczotek na wysięgnikach kilkumetrowych. Niektórzy dysponują nawet dedykowanymi pojazdami z platformami na wysięgnikach, dzięki którym pracownicy są podnoszeni do odpowiedniej wysokości. Na pewno do takiej pracy trzeba mieć odpowiednie pozwolenia do wykonywania pracy na wysokościach. Nie każdy może ją wykonywać, bo na przykład osoby z lękiem wysokości na wstępie są odrzucane. Nie jest to łatwa praca, ale jest za to dobrze płatna, dlatego nie brakuje chętnych do mycia okien na dużych wysokościach.

W Krakowie jest sporo budynków, które posiadają szyby zamiast ścian, ale także jest wiele banerów świetlnych czy obiektów reklamowych, które wymagają regularnego mycia. Z takiej usługi korzystają głównie klienci firmowi, gdyż są one specjalistyczne.

Kategorie: Usługi