Kończąc szkołę plastyczną, niespecjalnie wiedziałem, czym mogę dalej zająć się w życiu. Owszem, w planach było studiowanie na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Do tego czasu musiałem jednak znaleźć sobie jakieś zajęcie. W szkole byłem dobry w rysowaniu karykatur, więc postanowiłem spróbować na tym zarobić parę groszy, siadając na starówce i oferując ludziom karykaturalne portrety.

Rysowanie karykatur na warszawskiej starówce

karykatury warszawaPoczątki nie były łatwe. Na starcie chciałem jeszcze oferować ludziom zwykłe portrety, ale szybko zrozumiałem, że nie tędy droga. Moją największą domeną były karykatury Warszawa to duże miasto, które odwiedza bardzo dużo ludzi, także lepiej nie mogłem trafić, jeśli chodzi o ilość potencjalnych klientów. Początkowo ludzie byli wobec mnie nieufni, a ja nie rozumiałem, dlaczego tak jest. Kiedy w końcu do mnie to dotarło, rozstawiłem wokół siebie swoje przykładowe prace, tak aby mogli ocenić, czy chcą zaufać mojemu talentowi i powierzyć mi pieniądze w zamian za obraz. Kiedy to zrobiłem, przechodnie zaczęli korzystać z moich usług. Narysowanie jednego obrazu zajmowało mi kilkanaście minut. Najlepsze zyski czerpałem w weekendy, ponieważ to właśnie wtedy po warszawskiej starówce przechadzało się najwięcej turystów, którzy chętnie korzystali z moich usług. Bardzo mnie to cieszyło, ponieważ rozwijałem swoją pasję i przy okazji zarabiałem wcale nie tak małe pieniądze, które starczały mi na bieżące potrzeby, które miał każdy nastolatek.

Teraz z uśmiechem na ustach wspominam swój epizod, z rysowaniem karykatur w Warszawie. Obecnie studiuję na Akademii Sztuk Pięknych i rozwijam się w wielu dziedzinach związanych z rysunkiem. Bardzo się jednak cieszę, że zaraz po szkole zdecydowałem się na rysowanie karykatur, bowiem dodało mi to wiele pewności siebie.

Kategorie: Usługi