Nasi szczekający, czworonożni przyjaciele potrzebują tak samo rozrywki, jak my. Dlatego każdy psiak powinien mieć zapewnione zabawki, aby móc się nimi zająć pod naszą nieobecność, ale też aby mieć się jak pobawić z właścicielem. Rzucanie patyków to nie jedyna forma rozrywki, jaką możemy zapewnić naszemu psiakowi.

Jaką kupić zabawkę dla psa?

zabawki dla psaW sklepach zoologicznych, jak i w internecie znajdziemy mnóstwo psich zabawek, choć oczywiście sklepy online mają znacznie więcej w tym temacie do zaoferowania i nierzadko też możemy wówczas natrafić na zabawki o jakich byśmy wcześniej nie pomyśleli. Zabawki dla psa są świetnym sposobem na to, aby nasz przyjaciel zajął się czymś, kiedy nas nie ma w domu i wówczas nie niszczył wszystkiego, co mu wpadnie w pyszczek. Na rynku jest naprawdę sporo zabawek, więc bez względu na to, czy posiadasz dużego psa, czy też małego, na pewno będziesz miał w czym przebierać. Istnieją jednak takie podstawowe gadżety doskonałe dla każdego psa. Na przykład maty węchowe w których ukrywamy smakołyki, a pies musi je „wyniuchać”. Jest to dla niego nie tylko świetna zabawa, ale także doskonałe ćwiczenie węchu i umysłu! Podobnie sytuacja wygląda w przypadku tzw. kulek smakulek do których wkładamy np. suchą karmę, a psiak tocząc kulkę sprawia, że karma wysypuje się przez specjalne otwory. W internecie można znaleźć również logiczne zabawki dla psów w których również ukrywamy przekąski, jednak aby się do nich dostać pies musi nieco „pogłówkować”. Zabawki te, podobnie jak maty ćwiczą psi umysł oraz zmysł węchu. Oczywiście warto również kupować tradycyjne, gumowe zabawki do gryzienia, które zawsze przypadną do gustu każdemu psu.

Jeśli posiadamy większego psiaka, który potrzebuje dużej dawki ruchu wówczas warto kupić dodatkowo zabawki, które zabieramy ze sobą na spacer. Najczęściej wybieranymi są specjalnie splecione liny w taki sposób, aby właściciel trzymał jeden jej koniec, a pies szczękami drugi. Wówczas można bawić się w przeciąganie, a zabawa ta jest bardzo lubiana przez psy duże i silne.