Lipiec 10, 2018 Budownictwo i remonty 0

Budowa domu nie jest to tylko jedna, ważna decyzja – składa się na nią wiele mniejszych, pozornie banalnych wyborów. Powstają pytania między innymi co do miejsca, stylu budowy i aranżacji. Jest też kolejna sprawa do jak najszybszego rozwiązania – materiały. Jest to temat rzeka, w którym każda opcja ma swoje plusy i minusy. Dlatego przybliżę jeden z bardziej znanych materiałów i opiszę jego zalety.

Cegła do cegły, czyli budujemy dom

tradycyjna cegła ręcznie formowanaCegła jest, jak już wspominałem wcześniej, jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych. Wypalana jest z gliny, a sposób jej produkcji znamy od wieków. Tradycyjna cegła ręcznie formowana jest świetnym materiałem o bardzo dobrym efekcie końcowym. Nie trzeba ich też izolować tak bardzo, jak na przykład domy drewniane i łatwiej jest przystosować je jako domy energooszczędne. Do budowy ceglanego domu powinniśmy zatrudnić murarza – specjalistę, gdyż w innym wypadku ucierpi na tym jego estetyka. Co do ich trwałości: nie bez powodu mówi się „zbudowany jak dom z cegieł”. Przysłowia tego używamy, jeżeli dana osoba jest solidnie zbudowana – a żadne przysłowie nie powstało przez przypadek. Dodatkowo dom z cegieł jest swojego rodzaju prestiżem. Występują one coraz rzadziej przez popularność domów z pustaków, dlatego posiadanie takiego domu staje się równoznaczne z dobrobytem i dobrym smakiem.

Tak prezentuje się najbardziej znany materiał jeżeli chodzi o budowę domu. Jak już mówiłem – każda z nich ma swoje plusy i minusy nad którymi trzeba się zastanowić, zanim pomaszerujemy do sklepu. Oczywiście wszystko zależy też od naszych funduszy. Decyzję co do materiału najlepiej wcześniej skonsultować z architektem – będzie on w stanie dodatkowo doradzić, jakiego materiału warto użyć w tym konkretnym przypadku.