Kobiece dłonie bez wątpienia są wizytówką każdej damy, dlatego systematyczna pielęgnacja jest koniecznością, jeżeli chcemy mieć zdrowe, zadbane i długie paznokcie. Niektóre kobiety mają problem z zapuszczeniem paznokci i wtedy korzystają ze sztucznych.

Jak wyglądają silikonowe formy do paznokci?

dual system formsNie jest łatwo utrzymać długie paznokcie, ponieważ każda kobieta wykonuje mnóstwo obowiązków domowych, które mogą je niszczyć. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem są sztuczne paznokcie, które dobrze wykonane, mogą wyglądać prawie jak naturalne. Wykonuje się je ze specjalnego żelu, który nakłada się na wcześniej przygotowaną płytkę paznokcia i utrwala światłem lampy ultrafioletowej. Jeżeli długość paznokci będzie taka sama jak naszych naturalnych, to nie ma problemu z kształtem paznokcia. Inaczej sprawa wygląda, kiedy chcemy mieć dłuższe paznokcie sztuczne niż nasze naturalne, bo wtedy trzeba zastosować Dual System Forms. Są to specjalne silikonowe formy, które nakłada się na czubki palców i kształtuje paznokcia z żelu. Jest to znaczne ułatwienie dla kosmetyczek, ponieważ nie muszą one ręcznie formować paznokcia, bo forma nadaje mu już odpowiedni kształt. Po wyschnięciu żelu, formy można zdjąć i przystąpić do dalszych etapów. Są one szczególnie pomocne, kiedy mamy bardzo krótkie, albo obgryzione paznokcie, ponieważ jest mała powierzchnia płytki, do której można przytwierdzić żelowe paznokcie. Jest to obecnie najbezpieczniejszy i najłatwiejszy sposób na wykonanie żelowych tipsów.

Z takim sprzętem można samodzielnie zrobić sobie piękne paznokcie, które będą wyglądały jak naturalne. Możemy je kupić w sklepach kosmetycznych, pakowane po dziesięć sztuk. Silikon z jakiego są wykonane formy można myć, więc nadaje się on do wielokrotnego użytku.

Kategorie: Uroda