Dawniej aby podłączyć się do sieci gazowej trzeba było poświęcić co najmniej rok. Chodziło oczywiście o wszystkie formalności oraz wykonanie całego planu instalacji gazowej. Jednak są przedsiębiorstwa, które oferują wykonywanie takich przyłączy w bardzo krótkim czasie. Wszystko dzięki ekspresowym planom instalacji, a także przyśpieszonym formalnościom. To bardzo dobra oferta.

Szybkie podłączenie do gazu ziemnego

szybkie podłączenie do sieci gazowejAby mieć połączenie z siecią gazową nie trzeba wcale czekać dwunastu miesięcy. Jeśli skorzystamy z oferty doświadczonego przedsiębiorstwa, wystarczy około trzech miesięcy. Jest to bardzo szybkie podłączenie do sieci gazowej. To firma dba o to, byś otrzymał pozwolenie. Załatwia ona również wszystkie formalności, jakie muszą zostać spełnione. Wiadomo, że o takim przyłączeniu musi dowiedzieć się pobliska gazownia. To oni muszą również wykonać plan w terenie. Przedsiębiorstwo, które pośredniczy w podłączeniu musi również wynająć geodetów, którzy sprawdzą, którą drogą puścić rury z gazem. Kiedy wszystko zostanie spełnione, ekipa monterów przyjedzie, aby zamontować piecyk gazowy oraz podgrzewacz do wody. Po wykonaniu pracy do ich zadań będzie należało również sprawdzenie, czy cała instalacja działa tak, jak powinna. Jeśli okaże się, że tak, praca zostanie zakończona, a właściciel domu będzie musiał podpisać dokument, jakim jest odbiór skończonej pracy.

Gaz ziemny w domu jest bardzo praktyczny, ponieważ dzięki niemu nie trzeba rozpalać w piecu centralnego ogrzewania. W dni ciepłe w ogóle nie trzeba używać pieca gazowego, lecz podgrzewacz gazowy do wody. Rachunki za gaz są wtedy bardzo niskie, a my mamy komfort, ponieważ nie musimy zajmować się piecem. Przyłącz może zostać wykonana bardzo szybko i sprawnie, jeśli nam na tym zależy.