Aby zmienić wygląd swojego wnętrza dobrze jest wymienić podłogę. Jest to najważniejszy składnik wnętrza, który zmienia sposób jego postrzegania. Planując wymianę paneli podłogowych musisz wziąć pod uwagę wszystkie koszty, które poniesiesz. Nie chodzi tylko o zakup paneli, ale także dobrego podkładu. Od niego zależy dalsze użytkowanie podłogi, jej trwałość, a nawet rachunek za ogrzewanie.

Dobrze dobrany podkład do paneli

podkład panelowyPanele muszą być ułożone równo na podłodze. Tylko w ten sposób będą dobrze utrzymywać się w dobrym stanie przez wiele lat. Aby panele zachowywały swoje właściwości potrzebny jest dobry podkład panelowy. W sklepach budowlanych kupimy podkłady już od dziesięciu złotych za metr kwadratowy. Można wybierać droższe wersje, jednak mają one dodatkowe zalety. Mogą służyć jako warstwa termoizolacyjna na podłodze, co w przyszłości zmniejszy Twoje rachunki za ogrzewanie. Ciepło nie będzie wchłaniane przez podłoże. Dobre podkłady pozwalają szybciej osiągnąć dany poziom, co przenosi się bezpośrednio na koszty ich ułożenia. Budowlaniec będzie chciał otrzymać mniej pieniędzy za swoją pracę, jeśli oszczędzi kilka godzin na docinaniu podkładu. Podkład nie może być zbyt elastyczny i powinien cechować się odpowiednią twardością. Osoba chodząca po panelach nie odczuje, że uginają się pod nim. Wydłuży to ich żywotność oraz uodporni na działanie wilgoci.

Ułożenie paneli na dobrym podkładzie to bardzo ważna kwestia. Dzięki temu można sprawić, że będą długo się sprawdzały, jako materiał na podłożu. Polecam wybrać się na zakupy z osobą, która będzie montowała nasze panele. Pokaże Ci, z jakim podkładem najłatwiej się pracuje oraz jakie ma właściwości. Warto szukać informacji w czasopismach budowlanych, które są niezależne i nie reklamują produktów.