Niewątpliwie w każdym domu i mieszkaniu powinien być zamontowany czujnik dwutlenku węgla i gazu. Obydwa czujniki mogą być w jednym urządzeniu i powinny być montowane w pomieszczeniu gdzie mamy piecyk gazowy. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze dlatego kilkaset złotych jest niczym w porównaniu z naszym i naszych rodzin zdrowiem i życiem. Dlatego jest to niezbędny sprzęt, który musi znaleźć się w każdym mieszkaniu lub domu z gazem.

Czujniki gazu i czadu

czujniki gazu simonObecnie praktycznie we wszystkich sklepach budowlanych i z artykułami domowymi znajdziemy czujniki gazu i czadu. Małe urządzenie, a ratuje nam życie w chwili zagrożenia. Montowane w pobliżu piecyka gazowego  włączają się podczas ulatniania gazu. Najlepszej jakości czujniki gazu Simon są najczęściej wybieranymi z obecnych w sprzedaży czujników. Są one polecane przez producenta i cieszą się pozytywnymi opiniami klientów. Czujniki posiadają 3 sygnalizacje świetlne. Zielony oznacza stan prawidłowy, żółty zaświeca się w przypadku awarii, natomiast czerwony włącza się kiedy ulatnia się gaz. Dodatkowo oczywiście włącza się dosyć głośny sygnał dźwiękowy. Producenci czujników gazu i czadu w instrukcjach montażu czujników wypisali miejsca, w których nie należy ich montować. Są to przede wszystkim zamknięte pomieszczenia takie jak szafy. Nie Wilno ich umieszczać także bezpośrednio przy drzwiach, oknach i w miejscach gdzie jest ciągła cyrkulacja powietrza.

W każdym domu bez wyjątku muszą być zamontowane czujniki gazu i czadu dla naszego bezpieczeństwa. Oprócz tego co roku przed sezonem grzewczym musimy wzywać fachowca od gazu by sprawdził naszą instalację gazową. Jest to nasz obowiązek nawet w przypadku kiedy jesteśmy właścicielami nieruchomości i wynajmujemy  ją osobom trzecim.