Narodziny dziecka są zawsze ważnym momentem w życiu rodziców. Przez dziewięć miesięcy przygotowują się na moment przyjścia na świat maleństw, gdyż chcą żeby wszystko było gotowe, kiedy maluszek przyjedzie ze szpitala do domu. 

Modele kocyków bambusowych

kocyk bambusowyW wyprawce dla noworodka nie może zabraknąć takich elementów jak łóżeczko ze szczebelkami, głęboki wózek, czy zapas ubranek. Na początek najlepiej kupować niezbędne rzeczy, a w potem w miarę upływu czasu dokupować produkty, które się przydadzą na bieżąco. Na pewno od pierwszych dni życia maleństwa, przyda się kocyk bambusowy, który może służyć na wiele sposobów. Ponieważ jest on wykonany z bezpiecznego i miękkiego bambusa, to może mieć kontakt ze skórą tak małego dziecka. Powszechnie się uważało do tej pory, że to bawełna jest najdelikatniejsza i najlepiej chłonie wodę, ale obecnie wyprzedza ją tkanina z bambusa, ponieważ nawet po wielokrotnym praniu, zachowuje swoje pierwotne właściwości i jest niesamowicie miękka. Bambus wykazuje naturalne właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i antyalergiczne. Dodatkowo kocyk z bambusa posiada naturalne filtry przeciwsłoneczne, przez co chroni skórę dziecka przed szkodliwym promieniowaniem. W sprzedaży znajdziemy otulacze, pościele i kocyki wykonane z bambusa, ponieważ jest on bardzo wytrzymały, przepuszcza powietrze i doskonale chłonie wodę. Maluch przykryty kocykiem bambusowym, na pewno się nie przegrzeje, ani nie spoci, dlatego nadaje się on do stosowanie o każdej porze roku.

Kocyki mają najczęściej jeden, uniwersalny rozmiar, który umożliwia przykrycie dziecka, a nawet zawinięcie go. Możemy go stosować jako okrycie wierzchnie, otulacz, lub miejsce do zabawy dla starszego malucha. Dzieci bardzo lubią się przytulać do takich miękkich materiałów.