Ściany lakiernicze powinny być odpowiednio zabezpieczone i zaimpregnowane. Tylko takie zabiegi mogą sprawić, by służyły długo i cały czas pozostawały estetyczne. Najlepszym filtrem będzie taki, który składa się z dwóch części, najlepiej makulaturowego papieru. Istotne jest również, by papier powstał z uwzględnieniem najbardziej restrykcyjnych norm. 

Jak zbudowany jest filtr do ścian lakierniczych?

filtry kartonowe do ściany lakierniczejNajlepszej jakości filtr to taki, który składa się z podwójnej warstwy papieru pakowego makulaturowego. Harmonijkowa budowa jest w podwójny sposób zabezpieczana. W pierwszej kolejności klejona, w drugiej natomiast spinana. Wszystko to odbywa się w trakcie procesu produkcyjnego. Podwójne wzmocnienie konstrukcji gwarantuje ponadto wysoki poziom wytrzymałości i sztywności. Filtry kartonowe do ściany lakierniczej powinny być również wyposażone w specjalistyczną taśmę, mającą na celu jej usztywnienie. Montowana jest na tylnej stronie wkładu. Zadaniem taśmy jest zoptymalizowanie i najwyższa wydajność procesu filtracji komór. Wykorzystanie dużych otworów w filtrach pozwala na cyrkulację powietrza o większej objętości. Ogromną zaletą jest w tym przypadku brak strat na wydajności. Wydłuża się również okres eksploatacji filtra. Współcześni producenci dbają o najwyższą jakość oferowanych filtrów. Muszą być odpowiednio dostosowane do oczekiwań użytkowników oraz kompatybilne ze stosowanymi lakierami.

Powyższe wyraźnie wskazuje na wiele zalet filtrów stosowanych do ścian pokrywanym lakierem. Posiadają najczęściej ponad 3-krotnie dłuższy czas eksploatacji. Filtry w wersji standardowej i eco różnią się od tych rozbudowanych wyłącznie 1% wydajności, co nie ma większego znaczenia. Nie można zapominać również o walorach estetycznych filtrów, choćby ze względu na błyszczący papier.