Pozbycie się trudnych plam z karoserii samochodu nie jest trudne, jeśli zdecydujesz się na mycie auta za pomocą suchego lodu. Technika ta jest doskonała, ponieważ wykorzystuje zjawisko sublimacji. Suchy lód pozwala na pozbycie się nawet trudnych plam z zaschniętego smaru i oleju. W jaki sposób? W tym wpisie wytłumaczę na czym polega skuteczność czyszczenia taką metodą.

Jak suchy lód czyści samochody?

mycie suchym lodemSuchy lód ma o wiele niższą temperaturę, niż ten lód który kojarzymy chociażby z drinków. Mycie suchym lodem polega na spryskaniu plamy powietrzem, w którym unoszą się drobinki suchego lodu. Temperatura tego powietrza może sięgać nawet minus trzydziestu stopni Celsjusza, a często poza suchym lodem do mieszanki dodaje się odrobinę ciekłego azotu. Każde zanieczyszczenie po prostu automatycznie zamarza. Nawet plama oleju staje się od razu płaskim kawałkiem lodu. Ciśnienie, jakie wytwarzane jest poprzez myjkę ciśnieniową sprawia, że plamy po prostu odpadają. Wyprzedzając zadane pytanie wspomnę, że suchy lód nie niszczy lakieru, jeśli jego ciśnienie jest odpowiednio ustawione. Powinno być czterdzieści pięć barów, jednak myjki zazwyczaj ustawiają się tak automatycznie. Możesz zaufać osobie, która będzie wykonywała takie czyszczenie, gdyż nie ma szans na uszkodzenie maski pojazdu. Nie kojarzę sytuacji, aby coś takiego miało miejsce.

Niewiele pieniędzy potrzeba, aby móc pozwolić sobie na taką usługę. nawet myjnie samochodowe, które często stawiane są obok popularnych stacji benzynowych wprowadzają czyszczenie pojazdów suchym lodem. Jest to krok do postępu. Myślę, że za jakiś czas nikt nie będzie już stosował tradycyjnej metody, gdyż ta jest skuteczniejsza i dużo szybsza. Cały pojazd umyjemy w czasie nie dłuższym niż cztery, pięć minut.

Kategorie: Usługi