Z pewnością większość osób mieszkających w bloku marzy o swoim własnym domu. Jestem jedną z nich i już wkrótce miało się spełnić moje odwieczne marzenie. Nie mogłam się doczekać, aż zamieszkam w pięknym małym domku tuż przy lesie.

Piękno małych i wielkich ogrodów

ogrody łódźW bloku mieszkałam całe swoje życie i choć kocham miasto i energie, jaką wprowadzają do niego ludzie każdego dnia, tak już od czasów nastoletnich marzył mi się mały, drewniany domek z pięknym ogrodem. Los chciał, aby to marzenie się spełniło i już wkrótce miałam zamieszkać w moim nowym domku. Był parterowy, oczywiście drewniany z przepięknymi okiennicami. Przypominał prawdziwy góralski domek i zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Miejsce w którym stał było równie wspaniałe. Tuż za nim znajdował się las, a niedaleko płynęła wspaniała rzeka. Moje małe miejsce z dziecięcych marzeń. Jedno tylko stanowiło problem, ponieważ o ile sam dom był w każdym calu perfekcyjny o tyle ogródek był całkowicie pusty. Moja przyjaciółka jednak posiada przepiękny ogród i poleciłam mi tego samego artystę, jaki tworzył jej ogrody Łódź jest miastem w jakim spotkamy wielu wybitnych fachowców w swojej dziedzinie, dlatego wiedziałam, że projektant z pewnością będzie doskonałym profesjonalistą. Czym prędzej postanowiłam zatem umówić się na wizytę w celu jego zapoznania się z terenem. Cała współpraca odbywała się niesamowicie profesjonalnie. Okazało się, że projektant nie zajmuje się tylko kreowaniem, ale również pracami wykonawczymi z racji tego, że posiada własną firmę. Już wkrótce na moje podwórko weszła ekipa profesjonalistów, która pod okiem projektanta miała odmienić moje podwórko w coś naprawdę cudownego. Projekt, jaki wspólnie ustaliliśmy był naprawdę przepiękny i nie mogłam doczekać się efektów końcowych. Kiedy ostatnie szczegóły zostały dopracowane, prawie popłakałam się ze szczęścia na widok nowego ogrodu. Przepiękne kolorowe kamyczki tworzyły dróżkę od furtki do drzwi mieszkania, a także na podjazd do garażu. Pomiędzy dróżkami znajdowały się najróżniejsze kolorowe kwiaty i krzewy, a na samym środku ogrodu wesoło pluskała urocza fontanna oraz mały stawik pełen przepięknych lilii! Nocą wszystko nabierało magicznego wyrazu, ponieważ ogród był także wspaniale oświetlony i sprawiał wrażenie, jakby należał do leśnej wróżki!

Mieszkam teraz w prawdziwym domku z bajki! Nigdy nie śniłam o tak przepięknym ogrodzie i nie sądziłam, że w ogóle możliwe jest, aby posiadać taki ogród. Projektant dał z siebie wszystko i naprawdę jestem pełna podziwu w stosunku do jego kreatywności, a także do tak profesjonalnej ekipy, jaką dysponuje jego firma. Sprawili, że kawałek zwykłego trawnika zamienił się w świat bajki, a to nie lada wyzwanie!

 

Kategorie: Ogrody