Luty 14, 2018 Zdrowie 0

Zapewne wielu z nas słyszało o laseroterapii, ale na czym to polega i kto może poddać się temu zabiegowi? Czy to jest bezpieczne? Pytań dotyczących laseroterapii jest wiele, ponieważ zabieg od niedawna można wykonać w renomowanych gabinetach kosmetycznych.

Na czym polega laseroterapia?

laseroterapia w WarszawieJak sama nazwa wskazuje istotą laseroterapii jest działanie wiązką światła na określony obszar naszego ciała tak, żeby pochłanianie promieniowania było jak najbardziej skuteczne a energia światła laserowego była zamieniana na inny rodzaj energii wywołując pożądany przez nas efekt terapeutyczny. Laseroterapię można wykorzystywać do różnych celów w zależności od typu lasera, jego ustawień a także czasu naświetlana oraz powierzchni, na której zabieg będzie przeprowadzany. Do czego wykorzystywana jest laseroterapia? Laseroterapia w Warszawie wykorzystywana jest między innymi w przypadku problemów dermatologicznych, medycynie estetycznej, po przebytych urazach czy dolegliwościach bólowych. Innymi wskazaniami do wykonania takiego zabiegu jest stopa cukrzycowa, choroby naczyń żylnych, półpasiec, przywracaniu prawidłowego krążenia, leczeniu blizn pooperacyjnych, owrzodzeń, trudno gojących się ran oraz w wielu innych przypadkach. Zabieg ten wykorzystywany jest również w stomatologii do zwalczania bólu, terapii zapaleń zębodołu, paradontozy czy w celu przyspieszania gojenia pooperacyjnego. Inną dziedziną, w której wykorzystuje się laseroterapię jest podologia. Zabieg wskazany jest w przypadku stanów zapalnych towarzyszących wrastaniu paznokci lub stanach zapalnych wału paznokcia.

Laseroterapia to w pełni bezpieczny zabieg, jeśli wykonywany jest  przez doświadczoną osobę, dlatego należy wybierać renomowane gabinety czy salony kosmetyczne, bo wtedy mamy pewność, że jesteśmy w dobrych rękach i nie musimy obawiać się skutków ubocznych gdyż w przypadku prawidłowo wykonanego zabiegu takie nie występują.