Nadchodzi czas wiosennych porządków w ogrodzie. Zaczynamy obcinać gałęzie, przycinać drzewa i krzewy. Sprzątamy po zimie. Chodzimy po ogrodzie i zastanawiamy się, co zmienić, co dodać, aby w tym roku był jeszcze piękniejszy.

Gabiony na zamówienie

gabionyOprócz krzewów, bylin, kwiatów, jako dekoracja służy mała architektura: altany, pergole, płotki. Często po okresie zimowym nasze ogrodzenie czy ścieżki też wymagają renowacji. Jeśli płot czy panele są drewniane musimy je pomalować, wymienić czasem uszkodzone czy zniszczone starością elementy. Dalej jednak mamy dylemat, jak upiększyć nasz ogród, aby nie było banalnie i pospolicie. Idealnym rozwiązaniem w wielu ogrodach jest kamień naturalny. Możemy z niego wykonać ścieżki, wykorzystać na budowę murków, donic czy ogrodzenia. I tutaj genialnie sprawdza się nowa w kraju koncepcja- gabiony. Są to kosze siatkowe (metalowe) wypełnione kamieniami. Kamień naturalny, różna wielkość i kolorystyka jak w naturalnym środowisku. Gabiony tanio można znaleźć u rodzimych producentów, mających często bardzo korzystne oferty. Są za to bardzo wytrzymałe, trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i estetyczne. Takie gabiony producent przygotuje też według indywidualnego zamówienia. Możemy więc decydować o rozmiarze czy też kolorystyce.

Idealnie sprawdzą się nie tylko, jako ogrodzenia gabionowe, ale też jako murki, ładne i trwałe donice czy grille z kamienia wkomponowane w ogrodową zieleń. Małe kosze można ustawić np.: przy tarasie, tworząc w ten sposób efektowny i trwały murek.

Więcej na silverstone.com.pl

Kategorie: Ogrody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *