Zawód strażaka jest jednym z najbardziej niebezpiecznych. To właśnie strażacy narażeni są na najgorsze warunki w postaci wszelkich możliwych żywiołów. Zjawiają się oni nie tylko w miejscach gdzie wybuchł pożar, ale również służą pomocą w momentach klęsk żywiołowych czy wypadkach samochodowych. 

Rola rękawic w pracy strażaków

rękawice strażackieW zawodzie strażaka bardzo ważną rolę odgrywa jego strój. Odpowiednio wykonany zapewnia bardzo wysoką ochronę oraz stanowi zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dużą rolę odgrywają również rękawice strażackie, które niejednokrotnie mają bezpośredni kontakt z żywiołem. Muszą więc sprawdzić się jak najlepiej w sytuacjach zagrożenia zdrowiem. Dwoma aspektami, które muszą zostać spełnione, aby służyć strażakom podczas ich pracy jest ochrona oraz umożliwienie wykonywania precyzyjnych ruchów. Strój strażaka wraz z rękawicami nie może w żaden sposób blokować ruchów ratowników. Jest to szczególnie ważne w tak ekstremalnych warunkach z jakimi mają styczność na co dzień. Jeśli spojrzymy na ceny rękawic możemy się nieco przerazić. Pamiętajmy jednak jak ważną rolę one odgrywają, koszty produkcji są więc bardzo wysokie, aby w pełni spełniały swoje funkcje. Najczęściej wybieranym materiałem do produkcji jest najwyższej jakości skóra, zapewniająca wysoką żywotność oraz trwałość produktu. W takich przypadkach skóra z której wykonane są rękawice nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach nie pęka zapewniając bezpieczną ochronę dłoni. 

Jeśli chcemy postawić na dobre jakościowo rękawice strażackie musimy brać pod uwagę, że w tym przypadku cena zdecydowanie idzie w parze z jakością. Tańsze rozwiązania, mimo bardzo często lepszego na pierwszy rzut oka wyglądu mogą się nie sprawdzić podczas najcięższych akcji ratunkowej. Nigdy odział straży pożarnej nie jest w stanie przewidzieć jakie sytuacje spotkają w przyszłości na swojej drodze warto więc być przygotowanym na najgorsze.