Wybór odpowiedniego prezentu z okazji ślubu może nie jednemu spędzić sen z powiek. Zastawa stołowa, srebrne sztućce, komplet pościeli, wazon czy sprzęt gospodarstwa domowego? O ile nie znamy szczególnych potrzeb państwa młodych, możemy spędzić mnóstwo czasu na szukaniu idealnego prezentu, który może okazać się kompletnie nietrafionym.

Z listą prezentów ślubnych do sklepu

sklep z prezentamiPomysłem na rozwiązanie tego problemu jest z pewnością lista prezentów ślubnych przygotowana przez młodą parę. Taka lista może zawierać dowolną ilość przedmiotów z jednego lub kilku sklepów. Jest to wspaniałe udogodnienie dla gości, którzy chcieliby obdarować nowożeńców czymś co trafi w ich gusta i potrzeby. Listy takie powinny zawierać nazwę przedmiotu, jego cenę i adres sklepu, gdzie można go kupić. W dobrym guście jest uwzględnienie przez młodą parę możliwości finansowych swoich gości tak, żeby nikt nie poczuł się niezręcznie. W realizacji zakupów z listy często pomaga sam sklep z prezentami poprzez wykreślanie z listy przedmiotów już zakupionych. Wokół takich pomysłów zawsze rodzi się dyskusja czy aby są one na miejscu i czy nikt nie poczuje się tym urażony. Jednak fakty są takie, że nowożeńcy potrzebują mnóstwa rzeczy na początku wspólnej drogi i o ile nie zdecydujemy się na kopertę z zawartością dofinansowującą dowolny cel, lista prezentów pozwala wybrać taki, który  będzie zgodny z potrzebami obdarowywanych i nie będzie czwartym robotem kuchennym czy drugim żelazkiem.

Zwyczaj sporządzania list prezentów ślubnych przywędrował do nas z zachodu i wciąż jeszcze nie zagościł na dobre w naszej kulturze. Jednak coraz więcej par decyduje się na takie rozwiązanie, które niezależnie od jak są postrzegane, stanowią niezaprzeczalne ułatwienie dla gości weselnych. Przygotowane z wyczuciem i dobrze przemyślane zapewnią bezstresowe zakupy dla gości i sto procent satysfakcji dla nowożeńców.

Kategorie: Zakupy