Każdy, kto miał okazję być kiedykolwiek na koloniach lub innym obozie wakacyjnym przez wiele lat miło wspomina tę wycieczkę. Poznanie nowych ludzi, ciekawe zajęcia, często spędzanie całych dni na świeżym powietrzu – wszystko to niesie za sobą niezwykle miłe i ciepłe wspomnienia. Właśnie dlatego wielu rodziców decyduje się na wysłanie swoich pociech na ciekawy obóz, np. obóz konny. 

Wakacje w siodle – zabawa i nauka

wakacje w siodle dla dzieciWakacje na obozie konnym najczęściej obejmują dwa tygodnie. Przygotowane są w taki sposób, aby zaspokoić oczekiwania dzieci już doświadczonych w jeździectwie oraz tych, które z końmi mają do czynienia po raz pierwszy. Mogą na nie jechać dzieci w podstawówce oraz nastolatkowie, którzy kochają konie i wszystko, co z nimi powiązane. Cały czas zaplanowany jest w taki sposób, aby dzieci się nie nudziły. Kilka godzin jazdy konnej po wybiegu, wycieczki po lasach oraz dolinach wyróżniających się przepięknym widokiem oraz wieczorne ogniska są bardzo dobrze odbierane przez większość pociech. Idealne wakacje w siodle dla dzieci mają także wartość edukacyjną. Młodzież uczy się w jaki sposób traktować zwierzęta oraz środowisko naturalne mając z nimi bezpośredni kontakt, co jest ogromną zaletą w tego rodzaju miejscach. Oprócz tego, jak na każdym obozie, rozpoczynają się przyjaźnie i wieloletnie znajomości, które zawsze są ciekawym doświadczeniem.

Jazda konna jest także bardzo zdrowa. Trenerzy, których zadaniem jest pilnowanie dzieci, z pewnością zadbają o to, aby uczestnicy kolonii odpowiednio siedzieli na koniu. Dzięki temu kręgosłup oraz całe ciało będą odpowiednio ćwiczone, co jest bardzo dobrą odmianą po całym roku szkolnym. Dzieci mogą więc się poruszać i to w sposób nieszablonowy i ciekawy, co jest ogromną zaletą tych kolonii. 

Kategorie: Turystyka