Często zastanawiamy się w jakiej branży można by było się najlepiej dorobić. Idealnie jest wtedy gdy można zarobić dużo w dość krótkim czasie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być hodowanie ślimaków, które następnie możemy eksportować za granicę naszego kraju. Zapotrzebowanie na ślimaki jest ogromne więc można dostrzec pewną lukę w rynku.

Własna hodowla ślimaków

ślimaki hodowlaGdy mówi się na temat ślimaków w kontekście ich konsumpcji to najczęściej od razu przed oczami stają nam Francuzi. Jakoś tak się utarło, że to właśnie w tym kraju bardzo często spożywa się ślimaki w różnych postaciach. Obecnie warto więc zainwestować w takie ślimaki hodowla nie jest bowiem czymś bardzo skomplikowanym i każdy z nas mógłby sobie na tej płaszczyźnie poradzić. Kluczowe jest to by posiadać odpowiedni tunel. W naszym klimacie ślimaki czują się świetnie ale jednak gdy przychodzi zima to nie jest to dla nich zbyt przyjemny. Posiadając tunel możemy sprawić, że nasze ślimaki nawet w czasie zimy będą mogły doskonale się rozmnażać. Najważniejszym z miesięcy w roku jeśli chodzi o rozmnażanie ślimaków hodowlanych jest marzec. Musimy więc w tym czasie zapewnić ślimakom odpowiednie warunki do rozmnażania. Jedną z kluczowych kwestii z tym związanych jest zamontowanie w tunelu odpowiedniego oświetlenia. Dzięki niemu ślimaki mają wrażenie że dzień jest znacznie dłuższy co wpływa na ich efektywność przy rozmnażaniu.

Na dzień dzisiejszy największym odbiorcą ślimaków jest oczywiście Francja ale trzeba zaznaczyć, że w innych krajach europejskich ślimaki również są często spożywane. Przykładem może być tutaj Hiszpania czy też Włochy. Jednak w tych krajach ślimaków spożywa się już znacznie mniej niż we Francji. Ze statystyk wynika, że Francja posiada zaledwie tyle hodowli ślimaków, że wystarcza im to na 20% zapotrzebowania.

Kategorie: Usługi