Budowa, urządzenie i eksploatacja własnego domu to ciągła walka z kosztami. Niektóre rozwiązania, jak na przykład kominek z płaszczem wodnym, zwracają się w stosunkowo krótkim okresie, inne, mogą potrzebować na to nawet kilkanaście lat.

Odprowadzenie ścieków z nieruchomości

przydomowa oczyszczalnia ścieków - wielkopolskieKażdy dom wytwarza różnego rodzaju nieczystości. Ich odprowadzenie z nieruchomości stanowi jeden ze stałych, co miesięcznych kosztów. Stosunkowo drogo z punktu widzenia ekonomii wychodzi budowa szamba. O ile sama instalacja nie jest zbyt kosztochłonna, wymaga jednak regularnego opróżniania. Podobnie jest ze zwykłą kanalizacją- tutaj właściciel nieruchomości też jest zobowiązany do ponoszenia systematycznych wydatków. Najlepiej pod tym względem wypada przydomowa oczyszczalnia ścieków – wielkopolskie stanowi bazę dla wielu firm wykonawczych, oferujących budowę tego typu instalacji. Co ważne, nie wymagają one praktycznie żadnych nakładów podczas eksploatacji. Gotowa oczyszczalnia wykorzystuje naturalne zjawiska, występujące w przyrodzie. Odpowiednie bakterie, podczas procesów tlenowych, rozkładają nieczystości. Produkty ich pracy stanowią jednocześnie ich pożywienie. W ten sposób złoże cały czas się odnawia. Nie ma potrzeby dostarczania jakichkolwiek produktów czy środków chemicznych, ani nawet energii elektrycznej. Podczas pracy nie powstają również żadne niebezpieczne czy szkodliwe substancje. W razie potrzeby całą instalację możne bez problemu rozbudować lub nawet przenieść na inne miejsce w ramach posesji.

Przydomowa oczyszczalnia to doskonale rozwiązanie. Nie tylko pozwala zaoszczędzić na bieżącej eksploatacji. To rozwiązanie na wskroś nowoczesne i ekologiczne, a woda, powstająca podczas oczyszczania, jest tak czysta, że spokojnie może być wykorzystania w ogrodzie.

Kategorie: Ogrody