Koty są zwierzętami domowymi, na które decydujemy się coraz częściej, kiedy poszukujemy zwierzęcego przyjaciela, którego chcemy wprowadzić do naszego życia. Pod względem opieki i pielęgnacji koty nie sprawiają zbyt wielu problemów, warto jednak pamiętać o tym, by zapewnić im odpowiednie środowisko, w którym będą przebywać.

Ekskluzywność kocich drapaków

ekskluzywne drapaki dla kotówKoty potrzebują miejsca, w którym będą ostrzyć swoje pazury. Drapanie jest odruchem związanym z ich naturą. W związku z tym powinniśmy zapewnić im drapak, który będzie przykuwać ich uwagę i skłaniać do ostrzenia pazurów właśnie na jego powierzchni, nie zaś na naszej ulubionej kanapie. Na rynku dostępne są ekskluzywne drapaki dla kotów, które wykonywane są z materiałów zachęcających do drapania, a ponadto cechują się bardzo funkcjonalnymi kształtami. Rozbudowane drapaki nie muszą służyć kotom wyłącznie do drapania. Jeśli są one odpowiednio skonstruowane, mogą stanowić również kocie legowisko lub kryjówkę. Bardzo często na dużych drapakach zamontowane są dodatkowe zabawki, które pozwalają stworzyć prawdziwy plac zabaw dla kota. W przypadku wielu drapaków w zestawie dołączona jest kocimiętka. Jeśli nasz kot obawia się korzystać z funkcjonalności drapaka, możemy jego powierzchnię posypać kocimiętką, kusząc go tym samym do skorzystania z funkcjonalności. Drapaki realizowane są w różnych wielkościach, możemy więc zawsze dopasować odpowiedni produkt do potrzeb.

Drapaki wykonywane są nie tylko w różnych rozmiarach, ale również w różnych wariantach kolorystycznych. Dzięki temu nie mamy problemu z zakupem drapaka, który będzie pod względem swojego wyglądu dopasowany do wystroju, jakim charakteryzuje się dane pomieszczenie. Właściwość ta ma duże znaczenie dla coraz większej liczby osób.