Uwielbiam przebywać nad wodą – najbardziej nad jeziorami. Takie miejsca nastrajają mnie bardzo pozytywnie, dzięki czemu wspaniale odpoczywam. Niedawno wziąłem kilka dni urlopu, więc postanowiłem wybrać się na krótką wycieczkę na Mazury. Potrzebowałem odpocząć od swojej pracy, na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach.

Wynajęcie jachtu motorowodnego bez patentu

czarter jachtów motorowodnych bez patentuTym razem jednak chciałem spróbować czegoś nowego – w zeszłym roku miałem okazję wybrać się na rejs jachtem, jednak nie mogłem wtedy nim sterować. Dowiedziałem się jednak, że możliwy jest czarter jachtów motorowodnych bez patentu, tylko trzeba wybrać odpowiedni jacht. To, jaki ma się w takim przypadku do dyspozycji, jest ściśle określone w polskim prawie. Takie łodzie mają nieco mniejszą długość oraz ograniczoną prędkość maksymalną, jednak wcale nie oznacza to mniejszej przyjemności ze sterowania nimi. Nie mogłem się więc doczekać, aż spróbuję swoich sił. Zdecydowałem się spędzić ten urlop z przyjaciółmi, którym bardzo się spodobał pomysł spędzenia kilku dni na jachcie. Zanim mogliśmy jednak wypłynąć, konieczne było przejście krótkiego szkolenia. Było ono bardzo rzeczowe, dowiedzieliśmy się między innymi tego, jak sterować jachtem oraz jak poruszać się po jeziorach. Sterowanie okazało się bardzo intuicyjne oraz wygodne, sprawiało mi bardzo wiele frajdy.

Chociaż wynajęty przez nas jacht nie należał do największych, spędzenie na nim tych kilku wolnych dni było wspaniałą przygodą. Łódź okazała się niezwykle zwrotna, dzięki czemu manewrowanie nią na wodzie nie sprawiało mi żadnych problemów. Napawaliśmy się więc przepięknymi widokami oraz czasem wolnym, relaksując się oraz rozmawiając. Myślę, że jeszcze nie raz wybiorę się na taki urlop, ponieważ bardzo mi się to spodobało.

Kategorie: Turystyka