Jest to badanie elektrycznej czynności serca przeprowadzane w dłuższym. okresie, najczęściej w ciągu całej doby. Zapis ciągły EKG pozwala ocenić zmiany dynamiczne zachodzące w sercu i wykryć patologie ujawniające się w określonych warunkach. Jeśli mamy wątpliwości co do naszego zdrowia udajmy się do lekarza.

W Krakowie wykonamy badanie holterem EKG

holter ekg krakówCzęsto problemy z sercem nie są widoczne na zwykłym badaniu EKG. Wtedy trzeba wykonać bardziej specjalistyczne badanie. Ale bez obaw – jest nieinwazyjne i bezproblemowe. Badanie to to diagnostyka serca wykonana przy użyciu specjalnego urządzenia monitorującego pracę serca przez 24 godziny na dobę. Powinni wykonać pacjenci, którzy mają wrodzone wady serca, zaburzenia jego rytmu, doświadczyli omdleń i utraty przytomności, cierpią na nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową bądź przebyli zawał lub mają wszczepiony stymulator serca. Jeśli tym czego szukamy jest badanie holter EKG Kraków jest miejscem, gdzie z łatwością je wykonamy. Przed badanie powinniśmy się wykąpać i następnie ni używać żadnych balsamów. Mężczyżni muszą usunąć owłosienie na klatce piersiowej. na klatkę piersiową naklejane są elektrody, do których podłączone są przewody rejestrujące pracę serca. Urządzenie rejestrujące to niewielkie pudełeczko, które nosi się przy sobie. Badanie wykonywane jest według zaleceń najczęściej przez 24 godziny. Podczas badania należy wykonywać standardowe, codzienne czynności. Dzięki temu wyniki badania będą bardziej dokładne.

Jest bardzo przydatne w w diagnostyce chorób serca. Dzięki temu, że pozwala ocenić pracę serca zarówno w spoczynku, jak i w fazie wysiłku fizycznego bezbłędnie wykrywa bezbólowe niedokrwienie mięśnia sercowego. To badanie pozwala określić niesystematyczne stany chorobowe, które czasem ciężko powiązać właśnie z chorobami serca – duszności, omdlenia, zawroty głowy.

Kategorie: Zdrowie