Wielu z użytkowników rowerów górskich oprócz zawodów bardzo ceni sobie możliwość wyjazdu na mniejszą wyprawę, która będzie obejmowała szutrowe lub leśne drogi. Rower MTB dzięki swojej geometrii daje taką możliwość, a jego geometria pozwala na komfortowe pokonywanie bezdroży oraz górskich szlaków. Jako możemy się przygotować do dłuższej wycieczki na rowerze górskim?

3 metody na udaną wycieczkę na rowerze górskim

kross level b3Dalsza wycieczka na rowerze górskim może chodzić po głowie osobom, które planują swoją trasę po bezdrożach, a rower górski w najlepszy sposób spełnia ich oczekiwania. Aby wyruszyć w dalszą drogę, warto zaopatrzyć się wcześniej w pedały zatrzaskowe, które pozwolą nam na bardziej efektowny sposób pedałowania i przekazywania siły na korby. Wiele rowerów górskich (na przykład Kross Level B3), posiada geometrię, która w równym stopniu sprawdzi się na zawodach, jak i dłuższych wycieczkach. Warto także wyposażyć nasz rower w odpowiedniego rodzaju opony. Jeżeli wyruszamy w teren obfitujący w bezdroża, opony dla roweru MTB okażą się najlepszym wyborem. Jednak gdy trasa naszej wycieczki będzie także zahaczać o drogi asfaltowe, możemy zdecydować się na zakup opon typu semi slick, który w lepszy sposób będą toczyć się po asfalcie. Warto także sprawdzić ciśnienie w naszych oponach i dostosować je do charakteru planowanej trasy. Wiele z dróg leśnych będzie wymagało zmniejszenia ciśnienia dla bardziej komfortowej jazdy.

Rowery MTB mogą być bardzo dobrymi maszynami do ścigania się w zawodach, ale także w bardzo dobry sposób sprawdzą się jako rowery na dłuższe trasy po bezdrożach. Jeżeli tylko dysponujemy odpowiednim ekwipunkiem, a nasz rower jest odpowiednio dobrany pod kątem wzrostu, możemy zacząć planować wycieczki po lasach czy górskich szlakach.

Kategorie: Sport